Kirjaviisid muutmata —-

“Oli abistav- mehed peaksid seda kuulma ja läbitegema. Eriti oluline on “aeg-maha” tehnika õppimine. Tulge programmi – mujal seda juttu ei kuule ja ise ei saa ka rääkida. Oli positiivne kogemus. Edaspidi paneb eelnevalt mõtlema, kui teed…”   H.

“Inimene peab ise tundma, kas soovib – pigem tulgu. Ei ole vaja karta. Alguses ongi ebameeldiv. Kui harjud ära, siis on tulla rühma OK! Kõik on sõbralikud. Mõistmine, kõik said aru, halvustavalt midagi ei öeldud. Analüüsi ja võta aeg maha. Enne mõtle, kui ütled. Eneseanalüüs – suurim teadmine.”   K.

“Soovitan. See paneb mõtlema oma käitumise üle, kas jätkan selliselt. Tegudel on tagajärjed. ” A.

“Ärge sellist lollust tehke. Programmis siiski parem kui tingimisi. Sain targemaks. Alguses ei teadnud, mis oodatakse – nüüd tean rohkem. Vägivalda ei tohi üldse kasutada. A.

“Avastad enda kohta nii mõndagi uut. Hea seltskond, toetav. Ei ole vaja tunda häbi programmi tulekul, kõikidel on oma lugu. Saad avastada endas selliseid külgi (häid), mida varem enda juures näinud ei ole. Omandad oskusi, mida varem ei osanud- kuulamine,  peegeldamine jne. E.

“Kui grupp peale hakkas, sealt maalt kui oportuniteet saabunud ja  pidi programmis käima hakkama, see oli keeruline aeg. Kui programmiga liitusid, tekkis mõistmine – ootamatult kasulik ja inimlik kogemus lootusetus olukorras. Kriminaalmenetluse kogemus ja sellele järgnev oligi raske. Grupi 15. nädalat- ühtpidi hoomamatu aeg, alguses soov et kiirest läbi saaks. Samas mingis mõttes on see aeg-maha. Aitab teadmine, et vaimselt võtangi enda jaoks selle aja maha. Alguses tunne, “kas tuled eluga sealt välja?”. Pärast, grupitöö lõpus, “seal on päris lahe käia, ei ole vaja muretseda…” R.